Co robimy? arrow Historia i Programy arrow List dyrektora Fundacji w Polsce Rabina Josepha Kanofskyego
23.01.2019.
Menu główne
Co robimy?
Izrael-Żydzi-Antysemityzm
Żydowski Klub Laudera
Magen Dawid
Historia i Programy
Aktualności
Publikacje
Księga Gości
Linki
Archiwum
Sklep
Radio
Historia i teraźniejszość


Alfabet hebrajski do ściągnięcia

 http://lauder.lodz.pl/images/hebrajski/literki_1_.jpg

kliknij na obrazek - plik pdf 229 KB


  http://lauder.lodz.pl/images/stories/szkoly_lm.jpg

ZESPÓŁ SZKÓŁ
LAUDER-MORASHA
w WARSZAWIE:

- PRZEDSZKOLE,
- SZKOŁA PODSTAWOWA,
- GIMNAZJUM
,


 
KALENDARZE NA ROK 5777
 
Kalendarz na Nowy Rok 5777

Kalendarz na Nowy Rok 5777..
aż do grudnia 2017 r.

Cena 25 PLN
 
lub
 
 Kalendarz Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense
 
Kalendarz Fundacji Monumentum
Iudaicum Lodzense,
wydany z okazji 210-lecia
Społeczności Żydowskiej w Łodzi,
z czasem zapalania świec za cegiełkę,
 
 minimum 15 PLN
 
Aby zamówić któryś z powyższych
kalendarzy prosimy o kontakt
na adres e-mail
Ten e-mail jest chroniony przed spame, włącz obsługę Javascript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
http://lauder.lodz.pl/images/sklep_18_03/sfateinu.jpg
 
Sfatenu - elementarz do nauki języka hebrajskiego
Info. 501 271 721

http://lauder.lodz.pl/images/stories/ksiazki_zd/sidur_warsza.jpg
 
 
Modlitewnik Żydowski obyczaju aszkenazyjskiego - cena 85 zł plus przesyłka - treść całkowicie taka sama jak w modlitewniku Pardes Lauder, sidury różnią się tylko okładką

NOWOŚCI W SKLEPIE
PROSTO Z IZRAELA
 
 http://lauder.lodz.pl/images/sklep09_2013/chanuka1.jpg
 
 
świeczniki chanukowe... i wiele innych
 

 Machzor na  Jom Kippur

w tłumaczeniu Izaaka Cylkowa

http://lauder.lodz.pl/images/sklep_luty_2013/mahjomk.png

Cena  30 zł
(plus koszt przesyłki)

zapraszamy do sklepu 


  Machzor na  Rosz Haszana

w tłumaczeniu Izaaka Cylkowa

 http://lauder.lodz.pl/images/sklep_luty_2013/mahrh.png

Cena  30 zł
(plus koszt przesyłki)

zapraszamy do sklepu  http://lauder.lodz.pl/images/stories/lauder_video.jpg


http://jn1.tv/static/img/logo_top_jn1.jpg

 NOWA TV ŻYDOWSKA
NADAJĄCA PO ANGIELSKU,
 ALE ICH STRONA
JEST DOSTĘPNA
TAKŻE PO ROSYJSKU

 
 
Żydowska TV Shalom,
internetowa,nadaje
od 21 XI po angielsku
 

 
 http://lauder.lodz.pl/images/stories/znak.jpg
 


 List od wiceprezydenta
Fundacja Ronalda S. Laudera
dr. Georga Ban’a  do Doroty i Barucha Ciesielskich,
  którzy kierują klubem Fundacji Laudera w Łodzi
oraz odpowiadają za organizację obozów Laudera w Polsce,
z okazji 20 lecia pracy
Fundacji Ronalda S. Laudera w Europie centralnej i wschodniej.

Wersja Angielska
Wersja Polska

 

Podziękowanie od wiceprezydenta
Fundacji Laudera

dla Doroty i Barucha Ciesielskich
dla Fundacji w roku 2008
Pismo dyrektora
Fundacji Laudera w Polsce,
rabina Macieja Pawlaka,
w sprawie działalności Fundacji w Polsce.

Warszawa | Jerozolima
List dyrektora Fundacji w Polsce Rabina Josepha Kanofskyego PDF Email
FUNDACJA RONALDA S. LAUDERA- POLSKA

The Ronald S. Lauder Foundation

 

Warszawa, 2 kwietnia 2004r.
 

Drodzy Przyjaciele!
 

Pragniemy poinformować Was o procesie restrukturyzacji i reorganizacji projektów prowadzonych przez Fundację Ronalda S. Laudera w Polsce. Już ponad dekadę współpracujemy ze Związkiem Gmin Żydowskich w Polsce. Doszliśmy do wniosku, iż przez lata partnerstwa społeczność żydowska rozwinęła się w sposób znaczący. Nadszedł więc moment, w którym my musimy sprostać wyzwaniu i dostosować swoje projekty oraz sposób ich prowadzenia do transformacji, jaka miała miejsce w społeczności.

Fundacja Laudera zawsze była i nadal będzie zainteresowana pomocą i wspieraniem edukacji żydowskiej w Europie Centralnej. Ambasador Lauder, powołując fundację, marzył, aby, zarówno każde żydowskie dziecko, jak i każda osoba dorosła w tej części świata, chcąca pogłębiać swoją wiedzę na temat judaizmu miała zagwarantowaną taką możliwość. 10 000 osób zaangażowanych w nasze programy w 16 krajach sprawia, że to marzenie jest już bliskie spełnienia.

Jesteśmy bardzo dumni z działających pod naszymi auspicjami szkół w Warszawie i we Wrocławiu. Szkoły te, bez wątpienia, będą prowadzić nadal edukację na wysokim poziomie.

Oczywiście potrzebujemy Waszej pomocy, Waszego wsparcia, a najbardziej tego, abyście posyłali swoje dzieci do naszych szkół. Mając do dyspozycji nowocześnie wyposażoną szkołę, doskonałych pedagogów i świetne programy nauczania - powinniśmy być pewni, iż nie ma powodu, aby żydowskie dziecko, mieszkające w jednym z tych miast, nie uczęszczało do żydowskiej szkoły.

Ponad dekadę już tym, którzy mieszkają poza większymi miastami, nasze zimowe i letnie obozy zastępują dwa razy do roku społeczność żydowską przynajmniej na kilka tygodni. Nasze obozy będą organizowane nadal, ich kadra jednak będzie składała się w większym stopniu z członków społeczności żydowskiej w Polsce. Letnie i zimowe obozy cieszą się uznaniem i są przez nas uważane za wielki sukces, tak więc Fundacja uważa za swój obowiązek wspieranie ich nadal, tak aby coraz więcej Żydów w Polsce miało szansę uczestniczyć w żydowskim życiu.

Obecność naszego silnego klubu w Łodzi zaznacza się wyraźnie swoją aktywnością w mieście. Razem z innymi organizacjami żydowskimi w tym miescie, będziemy szukać rozwiązań, dzięki którym dostęp społeczności żydowskiej do edukacji bedzie łatwiejszy.

Jesteśmy dumni z poziomu i popularności miesięcznika "Midrasz", nadal będziemy jednym z jego sponsorów: We współpracy z JDC, Sochnutem i Gminą Wyznaniową Żydowską w Warszawie, Fundacja Laudera powołała klub dla młodzieży, w którym będzie ona mogła się spotykać, miała zwykły program zajęć i możliwość zawierania i pogłębiania znajomości z innymi Żydami. Oczekujemy, iż klub młodzieżowy, w miarę jego popularyzacji., przyciągnie więcej młodych ludzi.

Warszawskie biuro Fundacji zostanie zamknięte tego lata, Sharona, nasi chłopcy i ja zamierzamy wyjechać w lipcu po obozie. Mając na uwadze fakt, iż Gmina Wyznaniowa Żydowska przeszła znaczący wzrost i rozwój w ciągu ostatnich kilku lat i teraz jest silniejsza, niż w przeszłości - fundacja zdecydowała, iż zamknie warszawskie biuro, tak aby członkowie lokalnej społeczności mieli możliwość wzięcia większej odpowiedzialności za istniejące programy. Jednakże, wszystkie inne programy Fundacji Laudera w Polsce będą kontynuowane.

Obecność Fundacji Laudera w Warszawie nie ulegnie znaczącemu zmmejszeniu.

Centrum Mojżesza Schorra, świetnie prowadzone przez dr Grażynę Pawlak, przewiduje poszerzenie swojej oferty lekcji języka hebrajskiego, forum publicznych, seminariów dla nauczycieli i serii wykładów o tematyce dotyczącej różnych aspektów żydowskiego życia. Mamy nadzieję, że Centrum Schorra pozostanie w budynku przy Twardej 6 i że nadal będzie prowadziło działalność edukacyjną na wysokim poziomie, zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem internetu. Nasz projekt genealogiczny w ŻIH-u nadal będzie prowadzony przez pana Yalea Reisnera, który będzie pomagał odnaleźć korzenie Żydom polskim i Żydom z Polski.

Tak, jak dr George Ban - Executive Vice President & CEO Fundacji Laudera, wspomniał w swoim liście z listopada do przewodniczących organizacji żydowskich w Polsce, zamknięcie warszawskiego biura jest częścią procesu reorganizacji Fundacji i nie powinno być błędnie zrozumiane, jako „wycofanie się”, z działalności Fundacji w Polsce. Faktycznie, dr Ban rozszerzył ofertę współpracy z żydowskimi orgamzacjami na zasadzie współodpowiedzialności.

Czas, jaki Sharona, nasi chłopcy i ja spędziliśmy w Polsce był bardzo pouczający, choć czasami stawaliśmy wobec nowych wyzwań. Nauczyliśmy się od Was wszystkich bardzo wiele. Mamy nadzieję zobaczyć tak wielu z was, jak to tylko możliwe na obozie w Lądku Zdroju tego lata i kontynuować naszą przyjaźń w przyszłości. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, proszę abyście czuli się swobodnie i jak zwykle kontaktowali się ze mną w biurze telefonicznie, emailem lub osobiście.

Z najlepszymi życzeniami szczęśliwych, koszernych i spokojnych świąt Pesach.

Rabin Joseph Kanofsky
Dyrektor FRSL w RP
 
« poprzedni artykuł


Top!
-->